sevda
sevda

آموزش نرم افزار اکسل از مبتدی تا حرفه ای

آموزش نرم افزار اکسل

اگر به دنبال بهترین ویدئو آموزشی برای یادگیری اکسل بصورت کاملا حرفه ایی از صفر تا صد هستید بهترین مکان را برای یادگیری انتخاب کرده اید.

 

آموزش نرم افزار اکسل از مبتدی تا حرفه ای

مجموعه ویدئوهای آموزش گام به گام و صفر تا صد اکسل با تدریس مهندس علی اکبر گلشنی (مدیر تحقیقات و بازاریابی افق کوروش) مناسب ترین پکیج آموزشی اکسل با بیش از ۳۰ ساعت آموزش کاربردی و پروژه محور.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که اکسل را به صورت جزئی و بدون اطلاع از قسمت های پیشرفته نظیر داشبوردهای مدیریتی،گزارش گیری بر اساس نمودار،فیلتر سازی،ارجاع صفحات به یکدیگر و ….. فراگرفته اید و قصد دارید با یادگیری نرم افزار اکسل به درآمد برسید حتما توصیه میکنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 

به جرات می‌توان گفت اکسل، نرم افزار فوق العاده کاربردی برای تمامی مشاغل می‌باشد،نرم افزاری که با فراگرفتن آن بدون هیچ پیش زمینه کاری دیگر (البته بصورت حرفه ایی) می‌توان شغل مناسب و با کلاس کاری قابل قبول پیدا نمود.

اما یک سوال اصلی  وجود دارد

چرا با وجود اینکه اکسل نرم افزاری تا به این اندازه پرکاربرد و پولساز می‌باشد اما تعداد کمی از اشخاص به طور حرفه ایی با این نرم افزار کار می کنند؟

جواب این سوال فقط یه جمله می‌باشد عدم یادگیری اصولی نرم افزار اکسل توسط اکثر افراد و رها کردن آموزش در ادامه راه.

در اکثر مواقع اشخاص تنها به یادگیری اکسل از طریق یوتیوب،آپارات،برخی سایت های آموزشی و اینستاگرام اقدام می‌کنند و با یادگیری اصول اولیه دیگر به سراغ مابقی بخش های پیشرفته آن نرفته و فقط اگر در گوشه ایی از کار خود به مشکل برخورد نمایند به سراغ سرچ آن در گوگل می‌روند.

آموزش نرم افزار اکسل از مبتدی تا حرفه ای

هنگامی که شما با بخش های مختلف نرم افزار اکسل آشنایی داشته باشید و ترفندهای اکسل را بشناسید براحتی می‌توانید در کوتاهترین زمان ممکن گزارش گیری های مربوط به فعالیت خود را بدون کوچکترین اتلاف وقتی انجام دهید و از سرچ در گوگل بی نیاز شوید و خودتان به یک متخصص اکسل تبدیل شوید.

یکی از عمده ترین مشکلاتی که در اکثر پکیج و ویدئوهای آموزشی که در دسترس عموم (چه به صورت رایگان و چه بصورت غیر رایگان) وجود دارد این نکته می‌باشد که اکسل در حد بسیار مقدماتی توضیح داده شده است و اگر هم بصورت پیشرفته توضیح داده شده باشد آنقدر موضوعات پراکنده و به دور از کاربرد در بازار کار می‌باشد که شخص را از دیدن ادامه ویدئو منصرف می‌سازد.

به همین دلیل گروه مهندسی سودا با همکاری یکی از اساتید معروف در زمینه آموزش اکسل (مهندس علی اکبر گلشنی) نسبت به تهیه مناسب ترین پکیج آموزشی اکسل اقدام نموده است.

آموزش نرم افزار اکسل

در این پکیج آموزشی سعی شده است از مقدماتی ترین سطوح آموزش اکسل را شروع و سلسله وار ، کاملا مرتبط و مناسب بازار کار مطالب را آموزش دهیم.

از دیگر ویژگی های این پکیج آموزشی می‌توان به پروژه محور بودن،قیمت مناسب (فقط ۱۹ هزار تومان) و ساعات آموزشی زیاد اشاره نمود به شکلی که شخص پس از اتمام مشاهده ویدئو آموزشی نیاز به شرکت در هیچ دوره آموزشی را حس نکند و بتواند با یادگیری ترفندهای مناسبی که در این دوره آموزش داده می‌شود هم باعث افزایش دانش فنی خود و هم ارتقا شغلی خود شود.

 • توضیحات تکمیلی

اکسل چیست؟

امروزه افزایش کاربرد و گسترش کامپیوتر در تمامی زمینه ها باعث شده است که بسیاری از کارهای سنتی به شکل دیجیتال تبدیل گردد. یکی از این کارها، ورود اطلاعات و انجام محاسبات ریاضی بر روی آنهاست که در اصطلاح به نرم افزارهای این حوزه صفحه گسترده می گویند.

یکی از معروف ترین و پرکاربردترین نرم افزارهای صفحه گسترده، نرم افزار مایکروسافت Excel می باشد. در این پک آموزشی به آموزش نرم افزار ۲۰۲۰ Excel پرداخته شده است.

آموزش نرم افزار اکسل

از نرم افزار Excel برای ورود اطلاعات در صفحاتی که دارای تعداد زیادی سطر و ستون می باشد، استفاده می شود.این نرم افزار همچنین دارای قابلیت های نظیر انجام انواع محاسبات، مرتب سازی، فیلتر کردن، تولید نمودار و چاپ اطلاعات و بسیاری امکانات دیگر نیز می باشد.

اگر تاکنون با این نرم افزار آشنایی نداشته اید و حتی هیچ اطلاعاتی درباره کار کرد آن ندارید، اصلا نگران نباشید. قدم به قدم با این مجموعه آموزشی پیش بروید و با استفاده از ویدئوها، همزمان به اجرای دستورالعمل ها بپردازید. خواهید دید که در پایان این پک آموزشی، به راحتی به نرم افزار اکسل مسلط خواهید شد.

چرا باید مایکروسافت اکسل را یاد بگیرم؟

امروزه یادگیری نرم افزار اکسل یکی از مهمترین نرم افزار هایی می‌باشد که تمامی دانشجویان ، کارمندان ، مهندسین ، معلمان ، کارکنان ادارت خصوصی و دولتی ، منشی ها ، کارافرینان ، انبارداران ، حسابداران ، معلمین و…..باید به آن مسلط باشند.

زیاد بودن حجم اطلاعات و ارائه گزارش هایی دقیق به مسئولان بالا دستی در شرکت،اداره و یا دفتر فنی، افراد را مجبور به یادگیری این نرم افزار بسیار پرکاربرد می‌کند.

بسیار دیده شده است که در ادارات، اشخاص مختلفی به دلیل ارائه گزارش ها و دسته بندی دقیق اطلاعات با ترفیع رتبه شغلی و پاداش های مناسب روبرو شده اند و در نقطه مقابل اشخاص مختلفی نیز وجود داشته اند که به دلیل عدم تسلط کافی با این نرم افزار شغل خود را براحتی از دست داده اند.

 

 

در مقاله آموزش نرم افزار اتوکد بارها به این مورد اشاره شد که یادگیری و تسلط به اتوکد شرط لازم برای استخدام می‌باشد اما کافی نمی‌باشد و در ۹۶ مواقع به غیر از این نرم افزار شما باید به موارد دیگر هم تسلط داشته باشید تا بتوانید در مجموعه ایی استخدام بشود.

آموزش نرم افزار اکسل از مبتدی تا حرفه ای

اما در مورد اکسل این قضیه بسیار متفاوت می‌باشد.اکسل نرم افزاری می‌باشد که با یادگیری آن(صد البته به صورت اصولی)شما می‌توانید در شرکت های معتبر مشغول به فعالیت شوید و در ۶۰ درصد مواقع شما فقط با تسلط به مجموعه ماکروسافت آفیس که گل سر سبد آن اکسل می‌باشد شانس بالایی برای استخدام در اکثر شرکت های باسابقه را خواهید داشت.

مزایای یادگیری اکسل

آموزش نرم افزار اکسل از مبتدی تا حرفه ای

با یادگیری نرم افزار اکسل براحتی می‌توانید اطلاعات مربوط به فروش ، انبار ، اسناد مالی ، گزارش گیری های مدیریتی ، تحلیل بازار ، تحلیل بورس ، ارز دیجیتال ، ساخت نمودارها و جداول حرفه ایی را تهیه ، تحلیل و دسته بندی نمایید.

آموزش اکسل برای کارهای اداری

دانشجویان ، کارمندان ، مهندسین ، معلمان ، کارکنان ادارت خصوصی و دولتی ، منشی ها ، کارافرینان ، انبارداران ، حسابداران ، معلمین و…..مشاغلی است که طیف گسترده و متنوعی از فعالیتهای حرفه ای را در بر می گیرد. از انجام محاسبات فنی انواع سازه ها نظیر ساختمان و دیوار حائل و سازه های پیچیده گرفته تا فعالیت های نظارتی و اجرایی و مدیریتی.

آموزش نرم افزار اکسل از مبتدی تا حرفه ای

استفاده از رایانه و نرم افزارهای گوناگون در تمامی این شاخه ها باعث شده است تحولات بنیادی در قابلیت ها و قدرت عمل ایجاد شود. در کشور ما ایران نیز روز به روز استفاده از نرم افزارهای حرفه ای رایج تر می شود. برای مشاغل ما نیز کاربرد نرم افزار بیشتر به بحث محاسبات مهندسی محدود شده است در حالی که در زمینه های دیگر نیز نرم افزارهای قدرتمندی گسترش یافته اند. برنامه Excel یک برنامه قوی و چند منظوره است که استفاده از آن منحصر به رشته ای خاص نیست. اما یک دانشجو ، کارمند ، مهندس ، معلم ، کارمند ادارت خصوصی و دولتی ، منشی ، کارافرین، انباردار ، حسابدار ، معلم و…..می تواند با استفاده از آن به پیشرفت های مهمی در زمینه های علمی و حرفه ای برسد. نام اکسل را بسیاری از شما شنیده اید. حتی ممکن است آشنایی مختصری نیز با آن داشته باشید. اما اینکه برنامه اکسل چگونه می تواند به مشاغل بالا کمک کند برای خیلی ها روشن نیست.

در این پک آموزشی سعی کرده ایم در قالب چند پروژه که در زمینه های مختلفی از این رشته متنوع و جذاب هستند، هم نرم افزار را آموزش دهم و هم کاربردهای زیبا و شگفت انگیز آن را.

 

سرفصل های آموزش اکسل

فصل اول:

 • قسمت اول:

آشنایی کلی با ابزار های اکسل

 • قسمت دوم:

آشنایی با ابزار های تب Home و Insert (کاندیشنال فورمتینگ Conditional Formatting”” ، Table  ، آشنایی با نمودار ها و ..

 • قسمت سوم:

ادامه آشنایی با تب Insert ،تب Formulas ، تب Data و آشنایی با Table Design ،Data validation ، Name Manager ، sparklines  و معرفی فرمول ها

 • قسمت چهارم:

آموزش Pivot Table و   Pivot Chartو آشنایی با  کاربرد ابزار Developer

 • قسمت پنجم:

ادامه آشنایی و کاربرد ابزار های Developer  ، ساخت نمودار ترکیبی و کار با ابزار Picture Format  …

فصل دوم:

 • قسمت اول:

آموزش فرمول نویسی ( انواع فرمول های  COUNT، SUM، SUMPRODUCT، SUBTOTAL)

 • قسمت دوم:

ادامه آموزش فرمول نویسی ( انواع فرمول های AVERAGE  ، if ، and ، or)

CONCATENATE ، عمل گر {&}

TRIM، Right ، left   ، Mid ، Replace ، Vlookup ،  Index   و  Match   و ترکیب این دو با هم،

و ابزار Flash Fill

 • قسمت سوم:

ادامه آموزش فرمول نویسی _ upper  – lover – odd – proper

فرمول های بودن و نبودن is”  دار ( Isodd،  Iseven  ،ISTEXT،… Isnumber )

انواع فرمول های : RoundUp _ RoundDown _ Round _ TRUNC_ Int _ Power _ Mod _ Rept_ Today _EOMONTH_ Max _ Min _ large _ Small _  Choose – Rank _ Offset  و فرمول های ترکیبی

 • قسمت چهارم:

IF های تو در تو ، فرمول های چند خطی ، فرمول های آرایه ای، هایپر لینک ، Paste Special و ابزار های آن .

فصل سوم:

قسمت اول:

کاربرد های آرایه نویسی  در اکسل و Sort  خودکار

قسمت دوم:

گزارش با استفاده از کارنج های شروع و پایان و Pivot Table

 • قسمت سوم:

گزارش گرافیکی در اکسل

 • قسمت چهارم:

Gantt Chart در اکسل با استفاده از کاندیشنال فورمتینگ (  Conditional Formatting)  و ابزار های Developer

 • قسمت پنجم:

نمودار های خلاقانه

 • قسمت ششم:

گزارش های گرافیکی با استفاده از اسلایسر ها و Pivot Table

 • قسمت هفتم:

گزارش با استفاده از Data validation  ، فرمول نویسی و استفاده از Picture

 • قسمت هشتم:

فرم اطلاعاتی عکس دار

 • قسمت نهم:

فاکتور در اکسل

 • قسمت دهم:

آموزش ساخت گزارش با استفاده از فرمول های تو در تو و چند خطی و ابزار های  Developer  ..

 • قسمت یازدهم:

گزارش و آموزش ابزار های Developer

 • قسمت دوازدهم:

آموزش کاربردی  رکورد ماکرو ( Record Macro) وAdvanced filter

آموزش نرم افزار اکسل از مبتدی تا حرفه ای

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 13 =